top of page

Napísali o našich omietkach

Náš domček v "Tvorivom Ekobývaní"

Na výstave "Salón drevostavieb 2015" 

a v ročenke

Naša stavba v televízii JOJ

Staviame z prírodných materiálov

Sme skupina ľudí od architekta po realizátorov, ktorých spája chuť vytvárať kvalitné väčšie či menšie stavby, alebo ich časti, používajúc pritom prírodné a tradičné materiály. Veríme im a ich vlastnostiam nielen na základne našich skúseností, ale aj na základe prieskumu, ktorý nás čoraz viac presviedča o tom, že sa dá stavať kvalitne, zdravo, esteticky a za rozumnú cenu.

 

Materiály, ktoré používame:

 

Drevo

Drevo je jediný obnoviteľný konštrukčný materiál. Nielen to nás vedie ku práci s ním. Máme radi drevostavby a ich vlastnosti a veríme, že tento materiál ponúka pri kvalitnej práci s ním veľké estetické a konštrukčné možnosti, ktoré radi využívame pri realizácii našich projektov.

 

Thermowood

Novodobá technológia, ktorá vytvorí z dreva ešte trvanlivejší a vonkajším vplyvom odolnejší materiál. Fasády či terasy z neho vytvorené sú krásne samé o sebe.

Čítajte viac...

 

Stavebné panely zo slamy

Vynikajúci materiál, pevné, samonosné stavebné panely, ktoré umožňujú jednoduchú a rýchlu výstavbu vytvárajúc zdravé a príjemné prostredie vďaka vynikajúcim tepelnoizolačným, zvukovoizolačným vlastnostiam a flexibilnej schopnosti si poradiť s atmosferickou vlhkosťou.

Čítajte viac...

 

Drevovláknité dosky a izolácia z konoplných či ľanových vlákien

Vynikajúci tepelnoizolačný materiál overený dlhou tradíciou používania. Okrem jednoduchej aplikácie ako jeden z mála izoluje aj v letnom období, preto je ideálny na izoláciu striech a podkroví. To isté platí aj pre konopnú či ľanovú izoláciu.

 

Hlinená omietka

Poskytuje okrem príjemného a atraktívneho estetického riešenia aj výbornú mikroklímu v prostredí, kde je použitá.

Čítajte viac...

 

Vykurovanie

Hľadáme jednoduché, progresívne a technologicky a finančne nenáročné riešenia vykurovania. Infra vykurovanie pomocou fólií, ktoré môžu byť súčasťou stien, podláh a stropov esteticky nenarúša interiér a zároveň potrebujú minimálne množstvo energie. Je možné ich prepojiť s fovoltaickými článkami. Okrem toho v oblastiach, kde je dostupné palivové drevo, odporúčame doplnkové vykurovanie pecou na pevné palivo. Každá stavba je jedinečná, preto aj energetické riešenie je závislé od konkrétneho zadania.

Čítajte viac...

Hlina a hlinená omietka je materiál, ktorý patrí ku stavebníctvu od jeho prapočiatkov. V poslednom období použitie hlinených omietok prežíva renesanciu, ľudia si spomenuli na jej nenapodobiteľnú estetiku, a v neposlednom rade na jej schopnosť vytvoriť zdravé ovzdušie v priestore, kde je použitá. My sme si vybrali jej netradičné odtiene, a vytvorili sme s ňou nástenné maľby. Veríme tomu, že je to zaujímavý a atraktívny spôsob dekorovania moderných interiérov, ktorý môže nahradiť často používané tapety, či obklad.

Čítajte viac...

Posledné projekty

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

bottom of page