top of page

Napísali o našich omietkach

Náš domček v "Tvorivom Ekobývaní"

Na výstave "Salón drevostavieb 2015" 

a v ročenke

Naša stavba v televízii JOJ

Staviame z prírodných materiálov

Sme skupina ľudí od architekta po realizátorov, ktorých spája chuť vytvárať kvalitné väčšie či menšie stavby, alebo ich časti, používajúc pritom prírodné a tradičné materiály. Veríme im a ich vlastnostiam nielen na základne našich skúseností, ale aj na základe prieskumu, ktorý nás čoraz viac presviedča o tom, že sa dá stavať kvalitne, zdravo, esteticky a za rozumnú cenu.

 

Materiály, ktoré používame:

 

Drevo

Drevo je jediný obnoviteľný konštrukčný materiál. Nielen to nás vedie ku práci s ním. Máme radi drevostavby a ich vlastnosti a veríme, že tento materiál ponúka pri kvalitnej práci s ním veľké estetické a konštrukčné možnosti, ktoré radi využívame pri realizácii našich projektov.

 

Thermowood

Novodobá technológia, ktorá vytvorí z dreva ešte trvanlivejší a vonkajším vplyvom odolnejší materiál. Fasády či terasy z neho vytvorené sú krásne samé o sebe.

Čítajte viac...

 

Stavebné panely zo slamy

Vynikajúci materiál, pevné, samonosné stavebné panely, ktoré umožňujú jednoduchú a rýchlu výstavbu vytvárajúc zdravé a príjemné prostredie vďaka vynikajúcim tepelnoizolačným, zvukovoizolačným vlastnostiam a flexibilnej schopnosti si poradiť s atmosferickou vlhkosťou.

Čítajte viac...

 

Drevovláknité dosky a izolácia z konoplných či ľanových vlákien

Vynikajúci tepelnoizolačný materiál overený dlhou tradíciou používania. Okrem jednoduchej aplikácie ako jeden z mála izoluje aj v letnom období, preto je ideálny na izoláciu striech a podkroví. To isté platí aj pre konopnú či ľanovú izoláciu.

 

Hlinená omietka

Poskytuje okrem príjemného a atraktívneho estetického riešenia aj výbornú mikroklímu v prostredí, kde je použitá.

Čítajte viac...

 

Vykurovanie

Hľadáme jednoduché, progresívne a technologicky a finančne nenáročné riešenia vykurovania. Infra vykurovanie pomocou fólií, ktoré môžu byť súčasťou stien, podláh a stropov esteticky nenarúša interiér a zároveň potrebujú minimálne množstvo energie. Je možné ich prepojiť s fovoltaickými článkami. Okrem toho v oblastiach, kde je dostupné palivové drevo, odporúčame doplnkové vykurovanie pecou na pevné palivo. Každá stavba je jedinečná, preto aj energetické riešenie je závislé od konkrétneho zadania.

Čítajte viac...

Hlina a hlinená omietka je materiál, ktorý patrí ku stavebníctvu od jeho prapočiatkov. V poslednom období použitie hlinených omietok prežíva renesanciu, ľudia si spomenuli na jej nenapodobiteľnú estetiku, a v neposlednom rade na jej schopnosť vytvoriť zdravé ovzdušie v priestore, kde je použitá. My sme si vybrali jej netradičné odtiene, a vytvorili sme s ňou nástenné maľby. Veríme tomu, že je to zaujímavý a atraktívny spôsob dekorovania moderných interiérov, ktorý môže nahradiť často používané tapety, či obklad.

Čítajte viac...

Posledné projekty

bottom of page